Реєстрація Логін: Пароль: Запам'ятати меня Забули пароль?

 

Презентація про підприємство

Наша адреса:
вул. Новобудов, 5
Запоріжжя
69076, Україна

Телефон / факс:

+380 61 239-7900 
+380 61 239-7901

E-mail: info@pluton.ua

Адміністративно-виробнича будівля ЗАТ Плутон

Карта проїзду (1,23 МБ)

Партнери:Курсы валют

Курсы валют

Курсы валют

 НАДІЙНЕ РОЗПОДІЛЕННЯ
(обладнання для тягових підстанцій міського електротранспорту і метрополітену)

Розподільчий пристрій РУ-825 на виставочному стенді

Розподільчий
пристрій РУ-825 на
виставочному стенді

Автор: Сергій Сечин
(ЗАТ «Плутон», Запоріжжя)

Опубліковано:
журнал ММ Деньги и Технологии. – 2004 р. - №8-9. – С.42-43

Анотація.
Розподільчий пристрій РУ-825М став переможцем конкурсу "Інновація 2004", що був проведений журналом "ММ Деньги и технологии" на виставці ElcomUkraine 2004

 

Електротехніка, енергетика, електроніка – три галузі, які динамічно розвиваються в Україні. Не останню роль в цьому зіграв високий науково-технічний потенціал нашої країни, що залишився з часів Радянського Союзу. Сьогодні вітчизняним підприємствам під силу випускати сучасну техніку, що не уступає кращим світовим розробкам.

Закрите акціонерне товариство «Плутон» було створено в 1996 році як інженерно-виробниче підприємство. Початок діяльності був пов'язаний з розробкою і подальшим виробництвом окремих видів електроустаткування для метрополітену і міського електрифікованого транспорту. При цьому, ставка була зроблена на випуск сучасної наукоємної продукції, що не уступає зарубіжним аналогам.

У міру подальшого розвитку підприємства номенклатура обладнання, що вироблюється, розширювалася. Зараз ЗАТ «Плутон» виготовляє для потреб метрополітену і наземного міського електротранспорту більше 50 видів електроустаткування. За останні роки ця продукція поставлялася до України, експортувалася до Росії, Республіки Білорусь, Прибалтики і Узбекистану.

Одночасно із збільшенням номенклатури виробів для метро і електротранспорту розвиваються й інші напрямки діяльності підприємства.
В даний час підприємством реалізований ряд проектів і виконуються конкретні замовлення по наступних напрямах:

 • електропривод змінного струму різного призначення на базі асинхронних двигунів і перетворювачів частоти, у тому числі тяговий електропривод; 
 • автоматизований електропривод; 
 • АСУ и АСУ ТП різноманітного призначення і застосування; 
 • високовольтний (до 7000 В) частотно-регульований електропривод; 
 • перетворювачі частоти, керовані випрямлячі, спеціальні джерела живлення, пускачі; 
 • комплектне електрообладнання для різних механізмів; 
 • автоматичні системи керування вентиляторами, помповими станціями, транспортними рольгангами і іншими механізмами.

Одна з останніх розробок підприємства – розподільчі пристрої постійного струму для підстанцій метро і міського електротранспорту на 825 В і 600 В (РУ-825 і РУ-600).

Лінійка розподільчих пристроїв серії РУ-825 на тяговій підстанції Мінського метрополітену

Лінійка розподільчих пристроїв серії РУ-825
виробництва ЗАТ "Плутон" на тяговій
підстанції Мінського метрополітену

До недавнього часу на більшості підстанцій міського електротранспорту використовувалися розподільчі пристрої, розроблені ще в 70-х роках. Зручність їх обслуговування і діагностика, в разі виникнення несправностей, залишала бажати кращого. В той же час, сучасний рівень розвитку електроніки дозволяв реалізувати на її базі цілий ряд функцій, що полегшують і скорочують час обслуговування і ремонту устаткування, підвищують надійність системи електропостачання. У нових розробках ЗАТ «Плутон» удалося втілити в життя багато що з вищеперерахованого, внаслідок чого нові розподільчі пристрої значною мірою перевершують існуючі за всіма технічними і експлуатаційними характеристиками.

Современные Сучасні розподільчі пристрої нового покоління РУ-825М (РУ-600М) призначені для роботи на тягових підстанціях в системі енергопостачання тягової мережі міського електротранспорту (метрополітену). Номінальна напруга – до 1000 В. Номінальний струм силового кола – до 4000 А.

Пристрої складаються з набору стандартизованого устаткування, в якому встановлені елементи контролю, захисту і вимірювання. Елементи змонтовані в спеціалізованих відсіках.

РУ-825М (РУ-600М) мають 4 основні частини:

 1. відсік з швидкодіючим вимикачем;
 2. викочуваний візок з швидкодіючим вимикачем;
 3. відсік силових шин і кабелів;
 4. відсік автоматики і керування.

Розподільчі пристрої обладнані мікропроцесорною системою керування і захисту. Мікропроцесорна система є одночасно і системою моніторингу підстанції.

Диплом з вставки Elcom Ukraine 2004 р.за кращу розробку в області передачі і розподілення эелектроенергії

Диплом з вставки
Elcom Ukraine 2004 р.
за кращу розробку в області
передачі і розподілення
эелектроенергії

Система веде протокол подій, що відбуваються на підстанції, запис аварійних процесів, моніторинг навантажень ліній фідерів. Незалежний протокол, який зберігається в пам'яті контролера, необхідний для виявлення помилок персоналу в разі аварійних процесів, для аналізу порядку процесів, що передували аварії. Стан комутуючих апаратів розподільчого пристрою зображується в кожен момент часу на панелі керування розподільчим пристроєм, розташованої на одній з лінійних комірок. Система моніторингу об'єднується в мережу з іншими підстанціями і з системою верхнього рівня – центральним диспетчерським пультом, утворюючи єдину АСУ тягових підстанцій.

В обладнанні застосовані сучасні технічні рішення з використанням комплектуючих провідних європейських електротехнічних фірм. Впровадження в експлуатацію обладнання нового покоління дозволить суттєво понизити габарити будівельної частини і зменшити загальні витрати на капітальне будівництво.

Застосування сучасних систем автоматизації дозволить повністю позбавитись від простоїв в результаті помилкових дій персоналу, а також суттєво знизить витрати часу на пошук несправності. 

В результаті, підвищується надійність роботи тягової підстанції, збільшуються терміни між періодичними оглядами, знижуються (а в певних випадках, повністю відсутні) об'єми регламентних робіт по обслуговуванню і ремонту обладнання, що дозволяє скоротити витрати на обслуговування, втрати із-за простоїв обладнання, і, нарешті, дає можливість довести міське електрогосподарство до сучасного рівня.

Опубліковано:
журнал ММ Деньги и Технологии. – 2004 р. - №8-9. – С.42-43

Документи Контакти © Всi права застережено ПЛУТОН 2008-2016