Реєстрація Логін: Пароль: Запам'ятати меня Забули пароль?

 

Презентація про підприємство

Наша адреса:
вул. Новобудов, 5
Запоріжжя
69076, Україна

Телефон / факс:

+380 61 239-7900 
+380 61 239-7901

E-mail: info@pluton.ua

Адміністративно-виробнича будівля ЗАТ Плутон

Карта проїзду (1,23 МБ)

Партнери:Курсы валют

Курсы валют

Курсы валют

 Розподільчі пристрої РУ-3,3к

РОЗПОДІЛЬЧІ ПРИСТРОЇ ПОСТІЙНОГО СТРУМУ СЕРІЇ РУ-3,3к ДЛЯ ТЯГОВИХ ПІДСТАНЦІЙ ЗАЛІЗНИЦЬ

Сучасні розподільчі пристрої нового покоління серії РУ-3,3к призначені для роботи на тягових підстанціях постійного струму в системі енергопостачання тягової мережі залізниць.Основні особливості:

 • високий рівень надійності;
 • ступінь захисту (у відповідності до ГОСТ 14254-96): IP54 – відсік керування, IP43– інші відсіки (окрім днища);
 • украй низька потреба в періодичному обслуговуванні і періодичних ремонтах;
 • невеликі габаритні розміри, маса, матеріаломісткість і, як наслідок – економія простору приміщень підстанцій;
 • забезпечена зручність оглядів і обслуговування за рахунок застосування елементу викочування з вимикачем і лінійним роз'єднувачем робочої шини;
 • наявність можливості моніторингу і самодіагностики устаткування, в результаті - зниження часу на обслуговування, пошук несправностей, ремонтно-відновні роботи;
 • вбудована система моніторингу тягової мережі з набором електронних захистів тягової мережі;
 • конструкційно забезпечена висока безпека експлуатації;
 • зниження вірогідності виникнення пожеж.

Розподільчі пристрої задовольняють вимогам ПУЕ, ПТЕ, ПБЕ ЕП, ППБ, СНІП, а також технічним умовам.

 


Мал. 1. Розподільчий пристрій
лінійний РУ-3,3к-Л

Концептуальні рішення, застосовані в серії РУ-3,3к виробництва ПрАТ «Плутон», засновані на мінімізації участі людини в процесах перемикання, збирання та розбирання схеми на підстанції. Ми виходимо з того положення, що чим менше людина втручається в процес перемикань, процес обдумування блокувань, чим менше прикладає механічні зусилля до комутуючих апаратів в процесі перемикання – тим надійніше працює електроустановка і тим менше вірогідність ураження персоналу електричним струмом. Ця концепція реалізується за допомогою застосування малогабаритних, малопотужних сервоприводов для керування роз’єднувачами, для викочування та закочування візка з вимикачем, а також за допомогою застосування електромагнітних блокувань, виконавчих механізмів, керованих промисловими контролерами.

Силова частина розподільчих пристроїв виконана із застосуванням технології необслуговуваних контактних з'єднань. Використані спеціальні компенсуючі пристрої виробництва ФРН, які стабілізують притиск на контактних з'єднаннях, незалежно від температури і теплових добових та сезонних коливань. Завдяки цьому, при експлуатації розподільчих пристроїв серії РУ-3,3к немає необхідності в контролі, періодичній підтяжці, зачистці контактних з'єднань. Температурна стабілізація контактного з'єднання підвищує пожежобезпечність розподільчих пристроїв і підстанції в цілому.

Комірки серії РУ-3,3к складаються з трьох основних відсіків: відсік із швидкодіючим вимикачем, відсік силових шин і кабелів, відсік автоматики та управління. Силові і низьковольтні відсіки в РУ-3,3к розділені, що забезпечує безпеку обслуговування та експлуатації, а також робить неможливим проникнення плазми з відсіку у відсік та з силових відсіків у відсік системи управління.

У відсіку швидкодіючого вимикача знаходиться викочуваний елемент – візок, на якому встановлений швидкодіючий вимикач, двополюсний роз’єднувач робочої шини, сервопривод викочуваного елементу, виконавчі механізми електромагнітних блокувань та ін.

Викочуваний елемент має три положення: робоче, контрольне та ремонтне. З робочого положення в контрольне, а також назад з контрольного в робоче викочуваний елемент переміщається автоматично за допомогою електричного сервопривода. При цьому людина не докладає ніяких зусиль при закочуванні та викочуванні візка. В контрольне положення і назад в робоче візок переміщається тільки після того, як контролер, що управляє, дасть дозвіл на викочування візка, перевіривши всі блокування, які беруть участь в системі безпеки на підстанції (а не тільки в цій конкретній комірці).

Описаний алгоритм означає, що людина тільки дає команду зібрати або розібрати схему натисненням на ту або іншу кнопку панелі управління. Все інше робить електроніка і механіка: перевіряє можливість здійснення поданої команди з міркування безпеки, за допомогою електричних сервоприводів управляє роз’єднувачами, швидкодіючим вимикачем, викочуваним візком, механічними блокуваннями. У разі неможливості виконання тієї або іншої команди система повідомляє про невиконання команди і про причину цього невиконання.

Стан комутуючих апаратів розподільчого пристрою зображується в кожен момент часу на панелі візуалізації і управління розподільчими пристроями серії РУ-3,3к, розташованої в розподільчому пристрої РУ-3,3к-З.

 

 Выкатной элемент с быстродействующим выключателем UR40-64


Мал. 2. Викочуваний елемент із швидкодіючим вимикачем UR40-64

ШВИДКОДІЮЧИЙ ВИМИКАЧ ТА РОЗ'ЄДНУВАЧІ

У розподільчих пристроях серії РУ-3,3к застосовуються швидкодіючі вимикачі UR26-64, UR36-64 та UR40-64, виробництва компанії Secheron (Швейцарія). Застосування цих вимикачів дозволяє виконати комірку з габаритом: 1200 х 2200 х 1400 мм (ШхГхВ). Масогабаритні показники описуваних розподільчих пристроїв більш ніж в 2,5 рази менше аналогічних параметрів розподільчих пристроїв, побудованих на базі швидкодіючих вимикачів ВАБ. Зменшення габаритних розмірів розподільчих пристроїв значно економить місце на підстанції, знижуючи витрати на капітальне будівництво.

Експлуатаційні та електротехнічні характеристики вимикачів UR26-64, UR36-64 та UR40-64 істотно перевершують аналогічні характеристики вимикачів ВАБ.

Завдяки високій механічній та електричній надійності, застосування вимикачів UR26-64 та UR40-64 веде до зниження витрат на їх обслуговування. Конструкція вимикача дозволяє виконати необхідні механічні блокування з лінійним роз’єднувачем.


 

Таблиця 1. Технічні характеристики швидкодіючих вимикачів UR26-64, UR36-64 и UR40-64 та UR40-64

 Найменування параметру

 UR26-64

 UR36-64

 UR40-64

 1. Рід струму головного кола

 Постійний

 

 

 2. Номінальний робочий струм, при установці в шафі, А

 2600

3600 

4600 

 3. Номінальна напруга головного кола, В

 3600

 4. Межі струмів уставки, кА

 1,4-2,7 та 2,0-8,0

 2,0-8,0 та 4,0-15,0

 5. Номінальна вимикаюча здатність струму короткого замикання, кА/мс

 40/31,5

 6. Механічна міцність без обслуговування, чищення та змащування (неаварійних перемикань)

 8 х 25000

 7. Позачергова ревізія

 Після 250 відключень по перевантаженню

 8. Випробувальна напруга, кВ

 18,5

 9. Напруга власних потреб постійного струму, В

 24, 36, 48, 72, 96, 110, 220

 10. Маса, кг

 133

 150

 154

Основні переваги швидкодіючих вимикачів UR26-64 та UR40-64:

 • Механічна простота;
 • Автоматичне настроювання притиснення контакту;
 • Тривалий термін служби (3000 відключень струмів короткого замикання (далі к.з.) до заміни контактів);
 • Ізоляційний матеріал самоочищається під дією дуги;
 • Уставка на відключення регулюється плавно;
 • Всі ізоляційні матеріали відповідають жорстким Європейським екологічним вимогам;
 • Немає дугогасильного контакту, що робить час на відключення мінімальним;
 • Струм при відключенні вимикача при к.з. не встигає досягти великих значень;
 • Тривалий час не потрібне змащування, регулювання, технічне обслуговування.

 Разъединитель EDT3 на 3,3 кВ


Мал. 3. Роз’єднувач EDT3-20

У розподільчих пристроях серії РУ-3,3к застосовуються роз'єднувачі EST та EDT, які мають унікальну конструкцію контактної системи з подвійним розривом і контактами, що самозачищаються, які приводяться в рух малогабаритним сервоприводом. Це дозволяє виконати підключення швидкодіючого вимикача (встановленого на викочуваному візку) до силової шини без механічних зусиль.

Легкість викочування візка з вимикачем і двополюсним роз’єднувачем типу EDT досягається за рахунок оригінальної конструкції роз’єднувача. Роз’єднувач двополюсний, кожен полюс має два ряди ламелей, які в початковому (відключеному) стані розведені таким чином, що шини, що підключаються, входять в зону ламелів безперешкодно, без механічного опору. Тільки після того, як викочуваний елемент опиниться в робочому положенні, всі блокування підтвердять дозвіл на включення роз’єднувача, сервопривод починає зводити ламелі, і ламелі обжимають шини. При цьому, за рахунок оригінальної механіки, ламелі притираються об площину шини, зачищаючи окисну плівку срібла. Кожна ламель притискається індивідуальною пружиною, не пов'язана з іншими ламелями і працює самостійно. У разі виходу з ладу однієї ламелі (ослабла пружина та ін.) решта ламелей залишається в роботі і ніяких аварійних ситуацій не виникає. До того ж, за сумарною площею контактних ламелів роз’єднувач має чотирикратний запас контактної поверхні.

Роз’єднувачі серії EST та EDT відносяться до категорії необслуговуваних, з кількістю циклів до технічного обслуговування – 10 000 циклів (або 10 років). Роз’єднувачі забезпечені безшумним малопотужним електричним приводом потужністю 18 Вт. Застосування електроприводів керованих системою автоматики знижує ризик пошкодження роз’єднувачів у разі помилкових дій оперативного персоналу.

Розподільчі пристрої серії РУ-3,3к забезпечені спеціальним заземлюючим роз’єднувачем, що виключає необхідність накладення переносного заземлення оперативним персоналом. Заземлюючий роз’єднувач має таку ж конструкцію, як описаний вище роз’єднувач робочої шини. Роз’єднувач керується сервоприводом або вручну. При проведенні регламентних і ремонтних робіт немає необхідності доступу персоналу в шинний відсік, що істотно знижує ризик поразки електричним струмом.

Таблиця 2. Технічні характеристики роз’єднувачів EST та EDT

 Найменування параметру

 EST3-10

 EDT3-40

 1. Номінальний струм, А

 1000

4000 

 2. Максимальне значення короткочасного струму, кА

 80

100 

 3. Механічна міцність (максимальна кількість перемикань)

 30 000

20 000 

 4. Зусилля приводу, Н

 7

10 

 5. Періодичність технічного обслуговування

 Через 10000 циклів (або через 10 років) 

 

СИСТЕМА УПРАВЛІННЯ, ЗАХИСТУ ТА МОНІТОРИНГУ ПІДСТАНЦІЇ

 Отсек управления РУ-3,3к


Мал. 4. Відсік управляння
розподільчого пристрою
серії РУ-3,3к

Розподільчі пристрої серії РУ-3,3к забезпечені мікропроцесорною системою управління, захисту та моніторингу.

До складу системи входять промислові контролери, промисловий комп'ютер з TFT монітором і система моніторингу тягової мережі SMTN2.

Комірки серії РУ-3,3к обладнані промисловими контролерами фірми Bernecker & Rainer (Австрія). Всі алгоритми реалізуються на програмному рівні, а управління сервоприводами, виконавчими механізмами, швидкодіючим вимикачем здійснюється за допомогою електронних комутуючих елементів.

Промисловий комп'ютер з TFT монітором вбудовується в одну з комірок лінійки РУ-3,3к. Промисловий комп'ютер забезпечує візуалізацію і управління з функцією управління шляхом дотику та дозволяє в простій і зручній формі відображати стан елементів підстанції, представляти інформацію в доступному для аналізу вигляді. 


Однолинейная схема на экране промышленного компьютера

Мал. 5. Однолінійна схема на екрані промислового комп’ютера

Система моніторингу тягової мережі SMTN2 протягом всього часу роботи розподільчих пристроїв веде постійне осцилографування параметрів тягової мережі: струму та напруги. Ведеться запис «повільного» і «швидкого» сліду. Система здатна розрізнити реальний перехідний процес (перевантаження, к.з.) від сплесків, що створюються рухомим складом.

Система управління, захисту та моніторингу веде протокол подій, що відбуваються на тяговій підстанції, запис аварійних процесів, моніторинг тягової мережі (навантажень фідерних ліній, напруги тягової мережі). Енергонезалежний протокол, який зберігається в пам'яті комп'ютера, служить для фіксації і реєстрації всіх процесів, що відбуваються на тяговій підстанції, виявлення помилок персоналу, що передували аварійним режимам. Особливості роботи системи управління, захисту та моніторингу тягової підстанції:

 • виконує функції основних захистів: di/dt Δi/Δt, максимальний струмовий захист, захист від мінімальної напруги, струмочасовий захист;
 • отримує команди від апаратури вищого рівня управління і обробляє їх відповідно до заданого алгоритму, видає підтвердження про виконання команд;
 • видає керівні команди кінцевим пристроям;
 • здійснює запис в пам'яті контролера всіх подій в часі і забезпечує зв'язок по мережі через інтерфейси RS-232, RS-485, CAN;
 • має можливість об'єднання в мережу з системою верхнього рівня і вбудовуватися в глобальні автоматизовані системи управління тяговими підстанціями.

Документи Контакти © Всi права застережено ПЛУТОН 2008-2016